Balināšana

Ir divi zobu balināšanas veidi : kabinetā un mājās.

  • - Zobu balināšanai mājās ir nepieciešams izgatavot individuālās kapas no plastikāta (stomatoloģiskā klīnikā ), kurā tiek novietots balinošais gēls. Standarta balināšanas shēma: 2-3 nedēļas pa 6-8 stundām (parasti tā ir kapu nēsāšana nakts laikā). Doto balināšanas veidu Jūs varat izmantot neatkarīgi no zobārsta, bet mīnuss ir procesa ilgums. Efekts pēc mājas balināšanas ir ļoti manāms un saglabājas ilgstošu laiku.
  •  
  • - Kabinetu zobu balināšana ļauj saīsināt visu balināšanas procedūru līdz 2 stundām.

Zobu fotobalināšana( ar ultraviolēto staru) - tā ir zobu emaljas balināšanas profesionāla kabinetu metode.

Fotobalināšanas procesā notiek vienlaicīga iedarbošanās uzreiz uz visiem zobiem: uz tiem tiek uzlikts balinošais gēls, kurš aktivējams gaismas ietekmē, ko izstaro ultraviolēta lampa. Gēls sāk izdalīt skābekli, kurš izrāda sašķeļošo darbību uz pigmentiem, kas nokrāso zobu. Pilna zobu balināšana notiek vienas procedūras laikā, kura aizņem aptuveni 2 stundas. Balinošais gēls tiek uzlikts uz zobiem 3-5 reizes procedūras laikā, atkarībā no vēlamā rezultāta un zobu emaljas uzbūves īpatnībām.

Efekts ir redzams uzreiz un saglabājas ilgstošo laiku.

Viena no dotās metodes vairākām priekšrocībām ir tā, ka ar tās palīdzību var dzidrināt pat ļoti tumšu emalju, kura nepadodas balināšanai ar citām metodēm. Pie tam zobi netiek pakļauti jebkādai kaitīgai iedarbībai, un procedūra paiet maksimāli nesāpīgi pacientam un minimāli traumē zobus. Dažos gadījumos var rasties zobu emaljas nenozīmīga jūtības paaugstinātība, kura saglabājas 1-2 dienas un pēc tam pāriet.

Fotobalināšanas efekts saglabājas ilgi; tikai pēc 3-6 gadiem pie nelabvēlīgu faktoru iedarbības (piemēram, ēdot daudz barības ar spēcīgi krāsojošajām vielām) ir iespējamas emaljas krāsas nenozīmīgas izmaiņas, un tad varēs veikt atkārtoto procedūru, kura atkal padarīs zobus sniegbaltus.

Rezultātu noturēšanai rekomendē izvairīties no smēķēšanas, produktu lietošanas ar spēcīgām krāsojošām īpašībām, ievērot zobu un mutes dobuma higiēnas likumus. Pagarināt balta smaida saglabāšanas laiku palīdzēs mājas līdzekļi balināšanai, kuras ieteiks zobārsts.

Fotobalināšana piesaista lielāku cilvēku daudzumu, pateicoties savām daudzām pievilcīgām īpašībām-izpildīšanas ātrums, ilgstošu rezultātu, kā arī, kas nav mazāk svarīgs, acīmredzamu efektu. Lai smaids uz ilgu laiku atkal kļūtu sniegbalts, ir vajadzīgs pavisam nedaudz pacietības un laika.

Zobu aplikums var traucēt balinošās vielas vienmērīgajai un efektīvai iekļuvēj zoba emaljā, tādēļ pie nepieciešamības zobārsts ieteiks Jums iztaisīt zobu higiēnu pirms fotobalināšanas procedūras.

Plombes un kroņus NEVAR izbalināt, tādēļ, vienīgais veids iztaisīt tos gaišākus - tos aizstāt. Ja Jums uz priekšzobiem ir kroņi vai plombes, bet Jūs tomēr nolēmāt izbalināt zobus, tad sāciet ar savu zobu fotobalināšanu. Pēc tam, gadījumā, ja plombu krāsa būtiski atšķirsies no balinātajiem zobiem, var aizstāt vecas plombes uz jaunām, aizstāt pēc krāsas atbilstīgiem plombēšanas materiāliem.