Venīri

Estētisku defektu (neapmierinošā zobu forma, spraugas starp tiem, zobu krāsas izmaiņas) korekcijai "Dentars" klīnikā tiek plaši pielietoti venīri (keramiski plāksnes), kas ļauj ātri un droši atrisināt problēmu pie minimālas iejaukšanas, tā kā zobu apstrāde zem venīra ir minimāla.

Venīri ir porcelāna plates, kuras aizvieto ārēju zobu kārtu. Venīrus uzstāda uz priekšzobiem tajos gadījumos, kad zobi jau ir nolauztivai lai izmainītu krāsu. Venīri ļauj sasniegt vajadzīgu formu un vēlamo zoba krāsu. Vienlaikus, tie aizsargā zobus. Rezultātā zobs iegūst nelokāmu izturību un neatšķiras no pārējiem. Venīrus gatavo saskaņā ar pacienta zobu formu, krāsu un viņa novēlējumiem.

Kā notiek uzstādīšana?

Pirmā mūsu ārsta apmeklējuma laikā tiks noteikta zoba krāsa pēc speciālas skalas. No pareizas krāsas izvēles ir atkarīgs tas, cik ļoti dabiski izskatās pat lieliski izpildītā restaurācija.

Pēc tam atbilstībā ar venīra nākotnes formu notiek priekšējā zoba līmeņa asināšana noteiktam resnumam. No apstrādāta zoba tiek noņemts veidulis, pēc kuru tiek izgatavots venīrs zobutehniskajā laboratorijā. Uz keramiska venīra izgatavošanas laiku ārsts apsedz zobu ar pagaidu venīru no kompozīta materiāla.

Nākamā apmeklējuma laikā notiek venīra analoga pielaikošana no vaska tādēļ, lai saskaņotu ar pacientu nākamās restaurācijas formu. Pēc dažām dienām venīrs ir gatavs. Uz dotā etapa stomatologam un pacientam nepieciešams pārliecināties par izvēlas krāsas un formas pareizumu, jo pēc galīgas venīra fiksācijas uz angevīza (līme), korekcija jau ir praktiski neiespējama.

Venīram nav nepieciešama kāda speciālas aprūpe, regulāra zobu tīrīšana ar zobu suku un zobu diegu, tāpat kā pārējos zobus, nodrošina to spīdošo izskatu uz ilgu laiku.

Priekšrocības

Porcelāna venīru priekšrocības salīdzinot ar citām metodēm stomatoloģiskā kosmetoloģijā. Pirmkārt, venīri piešķir zobam dabiskāku veselu izskatu. Tas ir saistīts ar to, ka stomatoloģisks porcelāns precīzāk imitē virspusējas zoba kārtas - emaljas īpašības. Otrkārt - porcelāna venīriem nekad nav plankumi. Porcelāns ir gludenāks un necaurlaidīgs materiāls, tādēļ uz viņa līmeņa nekad neizveidojas plankumi, apduļķojumi vai atkrāsošanas. Šim materiālam neko nenodarīs vīns, tabaka, kafija un tēja.

Jūsu zobu ārējs izskats kļūs tāds, par kuru Jūs sapņojāt visu dzīvi! Jūsu emaljas skaistumam nedraud nenieka - nedz kafija, nedz cigaretes, nedz sarkanvīns, keramika ir apveltīta ar ļoti augsta gaismizturību. Jūs uz visiem laikiem varat atbrīvoties no plombas izkrišanas problēmām.