Plombas

Uz šo brīdi mūsdienu stomatoloģijas arsenālā ir vesela rinda plombēšanas materiālu, kas atšķiras ar augstu izturību, drošību un estētiskām īpašībām.

Plombas ir dažādas... Tās atšķiras ar savu sastāvu un iecelšanos.

1. Pagaidu plombas, kas paredzētas tālākai likvidācijaj un aizstāšanas uz pastāvīgām. Visbiežāk tās izmanto ārstnieciskos un diagnostikās mērķos. Pieņemsim, ārsts nav pārliecināts līdz galam, ir trāpīts nervā vai nē. Tam tiek likta pagaidu plomba, ja zobs sāp - jālikvidē nervs. Pagaidu (ārstēšanas) plombas visbiežāk slēpj zem sevis dažādas zāles, kuras pēc tam vajag izņemt. Pagaidu plomba - tā nav tā, kura izkrita uz 3.dienu pēc ārsta apmeklējuma, bet gan plomba, kuru ārsts izņēma pats bez īpašām grūtībām pēc noteikta laika perioda.

2. Pastāvīgas plombas - tas ir plombas, kurās Jums stāvēs gadus un desmitgadēs. Тas nozīme, ja plomba,Jums izkrita pēc mēneša, neiekļūst nevienā kategorijā, tad tā likta vai ar tehnoloģijas pārkāpšanu, vai bez mehānisku slodžu uzskaites (iespējams, tur bija vajadzīgs kronis).

Plombu veidi - pēc izmantotiem materiāliem:

1. metāla zobu plombas netiek gatavojas no tīra metāla, bet no tā sakausējuma ar dzīvsudrabu, kurš saukts par amalgamu. No tā var izdarīt secinājumu, ka tāda zoba plomba nevar skaitīties ideāla: dzīvsudrabs kā viela ir bīstama. Tādēļ metāla zobu plombas pakāpeniski aiziet pagātnē. Tomēr tiktāl nevienai citai plombai neizdevās sasniegt tādu darbmūžu - 30 gadiem.
2. cementa zobu plombas vel jauprojām ir ļoti populāras. Tomēr mūsdienu cementa zobu plombas atšķiras no vecām. Tās gatavotas no stikloinamēru cementiem, kuri pielīmējas pie zoba un ir pat apveltīti ar dažām antibakteriālām īpašībām.
3. kompozītās zobu plombas var nosaukt par plastikas, bet nebaidieties: šī veida zoba plomba šodien ir pati mūsdienīgākā un populāra. Gaismu atstarojošie kompozīti - liekas, ar to radīšanu, zobu plombēšana sacīja savējo pēdējo vārdu. Gaismu atstarojošā plomba (gaismas plomba) sastingst ne pati no sevis ar laiku, bet zem ultravioleto staru iedarbības pēc dažām minūtēm, tāpēc ārsts var strādāt ar viņu ilgāku laiku, kas ļauj izveidot plombi ideāli piemērotu jums.