Kaulaudu pieaudzēšana

Kaula pieaudzēšana bieži tiek izmantota zobu implantu izturīgas un ilgtermiņa bāzes radīšanai.

Kaulaudu apjoms stomatoloģijā ir ļoti svarīgs, jo mūsu zobi atrodas kaulaudos kura kalpo par "augsni" košļāšanas slodzes laikā. Ja mūsu kauls noārdās, zobi sāk šūpoties un izkrist. Kaulaudi var atrofēties no zobu, smaganu un nepareiza sakodiena slimībām, ja cilvēks staigā bez zoba ilgu laiku un no izņemamu protēžu ilgas nēsāšanas. Tāpat lielu lomu kaulaudi spēlē mūsu ārējā izskatā.

Lai novērstu šos cēloņus "Dentars" klīnikas pieredzējis augsti kvalificēts ķirurgs izpildīts pašas sarežģītākās pieaudzēšanas un kaulaudu plastikas operācijas. Tās ir bieži pieprasītas implantu uzstādīšanai vai kustīgu zobu nostiprināšanai.

Kaulaudu pieaudzēšanas laikā, kaulu defekta apgabalā tiek likts speciāls sterils materiāls, kurš pēc sava sastāva un struktūras atgādina kaulu un kļūs par materiālu jauna kaula parādīšanai. Dažos gadījumos kaula atkāpšanās var būt ļoti lieka un kaula materiāls vienatnē nebūs spējīgs nodrošināt kaulaudu apjoma pietiekamu atjaunošanas. Šajos gadījumos ir vajadzīga personīgā kaula (kaulu bloka) transplantācija.

Personīgo kaulu var ņemt no dažādiem apgabaliem, visbiežāk - no apakšžokļa stūra. Vieta, no kurienes tika pārstādīts kauls, aizpildās ar kaulplastikas materiālu un pilnībā atjaunojas. Sejas kontūras pie tam neizmainās.

Implantu uzstādīšana un to protezēšana garantē, ka žokļa atrofija vairs nenotiks, tāpēc ka implanti izpilda tās pašas funkcijas, kā personīgie zobi. Šīs operācijas tiek izpildītas pasaulē jau vairāk kā divu desmitgadu laikā. Kaulplastikas materiāls kuru mēs izmantojam, ir pats jaunākais un labākais kuru importē valstī. Pateicoties šādām operācijām pie jebkuras zobu neesamības jebkādā sarežģītības pakāpē var veikt implantāciju un pacients iegūst jaunus skaistus zobus, kurus nevar atšķirt no savējiem.